139 Views

W miniony weekend dwóch naszych zawodników-seniorów wzięło udział w III Mistrzostwach Polski Seniorów Polskiej Unii Karate, osiągając doskonały wynik:

Julia Komorowska zdobyła brązowy medal w kumite indywidualnym kobiet do 50kg, wygrywając w pierwszej rundzie w fantastycznym stylu. Codzienna, ciężka praca na treningach zaowocowała wachlarzem rozmaitych technik w pierwszej walce. Jula uległa w walce o finał Mistrzostw Polski aktualnej medalistce Mistrzostw Europy, jednak uplasowała się na najniższym stopniu podium i zrealizowała założony cel. My, Trenerzy, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i już nie możemy doczekać się startu Julii w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Białymstoku.

Trener Damian Suligorski wywalczył wysokie piąte miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn do 84kg, ulegając w walce o brąz Mistrzowi Polski z ubiegłego roku, nieznacznym wynikiem 0:2. Był to pierwszy start Damiana od dłuższego czasu, tym bardziej cieszymy się z świetnego wyniku, jednak wciąż pozostaje niedosyt, który, mamy nadzieje, zaspokoimy podczas zbliżających się AMP w Białymstoku.

Ogromne podziękowania także dla naszego zawodnika Kacpra Gąsiorka, który na miejscu wspierał naszych seniorów podczas rozgrzewki i zmagań na macie. Kacper – już za rok Twoja kolej, aby wziąć udział w rywalizacji seniorskiej 🙂

Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za naszych seniorów-studentów już w najbliższy piątek i sobotę!