Dlaczego karate?

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo często spędzają czas wolny przed ekranem telewizora, komputera, czy smartfona. Zdarza się, że w związku z tym mają także obniżoną sprawność fizyczną. Powszechnie wiadomo, że przebywanie w wirtualnym świecie nie uczy, a wręcz pozbawia poznanie świata, nowych przyjaciół, czy ciekawych umiejętności.

Karate nie jest być może cudownym lekiem na wszelkie problemy współczesnego świata, ale z pewnością może im częściowo zaradzić.

W sierpniu 2016 roku, nasze karate WKF stało się oficjalną dyscypliną olimpijską Igrzysk, które odbyły się w Tokio w 2020 roku. Jest to jedyna odmiana karate, która posiada taki status.

Po pierwsze, karate to niezwykle urozmaicony trening ogólnorozwojowy. Dzieci uczą się koordynacji ruchowejdynamiki i szybkości.

Po drugie, trening karate to nie tylko sprawność fizyczna, to także nauka życia i kształtowanie charakteru. Poprzez trening karate, dziecko nabiera cennych umiejętności takich jak: umiejętność wzmożonej koncentracji,  konsekwencji w działaniu, zdrowej rywalizacji, w tym umiejętności radzenia sobie (nie poddawania się) w sytuacji porażki. Dodatkowo, trening karate to działanie w grupie. Ćwiczymy z partnerami, a klub staje się grupą przyjaciół, którzy wzajemnie sobie pomagają na treningach i wspierają się na zawodach. Dzieci nabierają poczucia pewności siebie i łatwość radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Wszystkie te umiejętności, które dziecko nabywa podczas treningów karate przydają mu się także w zajęciach szkolnych: koncentracja, wyznaczanie sobie realnych celów, współzawodnictwo, radzenie sobie z niepowodzeniami, praca indywidualna a także zdolność do pracy w grupie to cechy wręcz obecnie pożądane, by nie powiedzieć niezbędne w realiach  współczesnej szkoły.

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i umiejętności na pierwsze, bezpłatne zajęcia.

Karate to nasze życie ! 🙂

Dołącz do Harasuto i pisz z nami historię !