strona wciąż jest aktualizowana… 🙂


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY EUG, lipiec 2022 Zgierz

Historyczny złoty medal na European University Games wywalczony przez naszą zawodniczkę i trenerkę Kingę Harast w kumite ind. kobiet +68kg! Kinga, reprezentująca Politechnikę Łódzką, niosła flagę naszego kraju podczas ceremonii otwarcia na Atlas Arenie, a następnie w Zgierzu zmierzyła się z zawodniczkami z Finlandii, Francji i Niemiec, by ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium. Walka finałowa była bardzo ekscytująca, Kinga przegrywała przez większość walki, jednak w ostatniej sekundzie udało się zdobyć punktową przewagę i wygrać całe zawody. Ta wzruszająca chwila i ogromny sukces jest dumą naszego klubu.


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI, styczeń 2021, Września

Fantastyczny wynik naszych kadetów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrześni w styczniu 2021 roku. Drużyna w składzie: Maciej Czech, Kacper Gąsiorek i Szymon Piwoński wywalczyła złoty medal, pokonując zawodników z całej Polski. Rozpiera nas duma!


MISTRZOSTWA EUROPY WKF KADETÓW, JUNIORÓW I U21, luty 2019 Aalborg, Dania

Jedno z najważniejszych osiągnieć naszego klubu Harasuto to brązowy medal Mistrzostw Europy WKF wywalczony przez Kingę Harast w kategorii kumite kobiet U21 +68kg w lutym 2019 w Aalborg. Kinga uległa jedynie w walce o finał z utytułowaną Turczynką Edą Eltemur, by następnie wygrać najważniejszą walkę – czyli ostatni repasaż Mistrzostw Europy – z Rosjanką. Świetny wynik dał nam wiele radości i wzruszeń, a zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii poniżej.


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA, lipiec 2018 Kobe, Japonia

Wyjątkowy sukces naszego trenera i zawodnika Szymona Stawiarskiego w kumite ind. mężczyzn -75kg podczas Akademickich Mistrzostw Świata, które odbywały się w Kobe, Japonia. Szymon stoczył bardzo ciężki pojedynek z Francuzem, który doszedł do finału (ostatecznie zajął 2 miejsce). W repasażach pokonał bardzo silnego Węgra 3:0, niestety nie był w stanie pokonać doskonałego Austriaka w walce o brązowy medal. To wyjątkowy sukces i jeden z lepszych wyników pośród wszystkich Polaków. Kinga Harast w kategorii +68 kg mimo prowadzenia w walce z mistrzynią Azji zawodniczką gospodarzy przegrała swoją walkę eliminacyjną. Niestety, faworytka przegrała niespodziewanie walkę w ostatniej sekundzie uniemożliwiając Kindze tym samym walkę o medale.


Mistrzostwa Europy Seniorów WKF, maj 2018 Novi Sad, Serbia

Duży sukces Szymona Stawiarskiego w kumite drużynowym podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Nowym Sadzie. Szymon wywalczył z kolegami z Kadry Narodowej 9 miejsce, ulegając reprezentantom Bośni i Hercegowinie w repasażach.


Światowa Liga WKF, lipiec 2017 Umag, Chorwacja

Kolejny medal WKF dla klubu Harasuto wywalczyła Kinga Harast w kumite ind. kobiet U21 +68 podczas corocznej ligii światowej rozgrywanej w Chorwacji. Kinga zdobyła brązowy medal i uplasowała się na podium obok utytułowanych zawodniczek z Kanady, Włoch i Słowenii.


Mistrzostwa Świata WSKA, 2015 Bielsko-Biała

Doskonały wynik Kingi Harast w kumite drużynowym kadetek. Kinga, wraz z koleżankami z Kadry Narodowej, wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata WSKA oraz 9 miejsce w kumite indywidualnym. Zawodnik naszego klubu, Kamil Nowak, zdobył również 9 miejsce w kumite indywidualnym juniorów. Marta Dąbrowska także uplasowała się na 9 miejscu w kumite ind. kobiet. Artur Żurek wywalczył 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.


Mistrzostwa Europy WSKA, 2014 Zurich, Szwajcaria

Marta Dąbrowska wywalczyła złoty medal w kumite drużynowym seniorek wraz z koleżankami z Kadry Narodowej.


Mistrzostwa Świata WSKA, 2013 Liverpool, Anglia

Duży sukces Polaków podczas Mistrzostw Świata WSKA rozgrywanych w Liverpoolu w 2013 roku. Nie zabrakło także medalistów naszego klubu Harasuto:

Srebrny medal i Wicemistrzostwo Świata zdobyła Kinga Harast, a w tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Ida Zaniewska. Bartłomiej Wilamej zdobył srebrny medal w kumite drużynowym mężczyzn, a Szymon Stawiarski uplasował się tuż za podium, zdobywając 5 miejsce w kumite drużynowym kadetów. Marta Dąbrowska wraz z koleżankami z Kadry Narodowej zdobyła 9 miejsce w kumite drużynowym kobiet. Świetne wyniki!


Mistrzostwa Europy Seniorów WKF, 2011 Szwajcaria

Marta Dąbrowska była włos od brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy Seniorów rozgrywanych w Szwajcarii. Ostatecznie nasza zawodniczka uplasowała się na wysokim piątym miejscu w kumite indywidualnym -61kg.


Mistrzostwa Świata Shotokanu WSKA, 2011 Chicago, USA

Marta Dąbrowska zdobyła dwa srebrne medale Mistrzostw Świata WSKA w Chicago, 2011 – zarówno w kumite ind. kobiet, ulegając jedynie w finale znanej Amerykance Cheryl Murphy, jak i w drużynie seniorek.


Mistrzostwa Europy Shotokanu ESKA, 2010 Koblenz, Niemcy

Kolejny medal do kolekcji Marty Dąbrowskiej, tym razem brąz podczas Mistrzostw Europy Shotokanu.


Mistrzostwa Europy Seniorów WKF, 2010 Grecja

Niewiele zabrakło do brązowego medalu Mistrzostw Europy Seniorów naszej zawodniczce Marcie Dąbrowskiej. Ostatecznie nasza zawodniczka uplasowała się na wysokim siódmym miejscu w kumite indywidualnym -61kg.


US Open, 2010 Las Vegas, Stany Zjednoczone

Doskonały wynik naszej zawodniczki Marty Dąbrowskiej podczas prestiżowego turnieju US Open, który odbył się w Las Vegas w 2010. Marta wywalczyła brązowy medal w kumite ind. kobiet -68kg, plasując się na podium obok znakomitych zawodniczek z Ameryki, Meksyku i Francji. Warto dodać, że Marta rywalizowała ze znanymi i utytułowanymi zawodniczkami z całego świata.


Mistrzostwa Świata Shotokanu WSKA, 2009 Cancun, Meksyk

Podwójny tytuł Mistrzyni Świata dla Marty Dąbrowskiej – zarówno w kumite drużynowym seniorek, jak i juniorek. Fantastyczny start i bardzo udany wyjazd.


Mistrzostwa Europy WKF, 2008 Triest, Włochy

Niezwykle blisko medalu była Marta Dąbrowska podczas Mistrzostw Europy WKF w juniorkach do 60kg. Ostatecznie Marta uplasowała się na 5 miejscu.


Mistrzostwa Europy Shotokanu ESKA, 2008 Crawley, Anglia

Kolejny świetny start Marty Dąbrowskiej podczas ME Shotokanu! Tym razem Marta wygrywa srebrny medal oraz tytuł Wicemistrzyni Europy ESKA.


Mistrzostwa Europy Shotokanu ESKA, 2007 Londyn, Anglia

Marta Dąbrowska zdobywa złoty medal w kumite drużynowym kobiet wraz z koleżankami z Kadry Narodowej i tym samym tytuł Mistrzyni Europy w Londynie. Dodatkowo Marta zdobyła także srebro w kumite drużynowym juniorek, a Katarzyna Świerczyńska dołożyła brąz w swojej kategorii.


Mistrzostwa Europy Shotokanu ESKA, 2007 Matosinhos, Portugalia

18-letnia Marta Dąbrowska zdobyła złoty medal w kumite drużynowym seniorek Mistrzostw Europy karate Shotokan, które odbyły się w Porto. Marta wywalczyła w Portugalii także dwa srebrne medale indywidualne w seniorkach i juniorkach (w obu przypadkach przegrała tylko finał z aktualnymi mistrzyniami świata). Ogromny sukces! link do artykułu


Mistrzostwa Świata Shotokanu WSKA, 2007 Bydgoszcz

Mistrzostwa Świata Shotokanu WSKA, Bydgoszcz 2007 – cóż to były za zawody! Marta Dąbrowska, zawodniczka Harasuto, została złotą medalistką i Mistrzynią Świata w kumite drużynowym! Drugi złoty medal dla Harasuto i tytuł Mistrzyni Świata wywalczyła Katarzyna Walecka. Dodatkowo, Katarzyna Świerczyńska dołożyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Świata w kumite indywidualnym. Świetny wynik i wyjątkowy sukces dla naszego klubu i całej, niezwykle licznej (50 zawodników), Reprezentacji Polski. link do artykułu


Mistrzostwa Europy WKF, 2007 Izmir, Turcja

Marta Dąbrowska zdobyła historyczny medal WKF dla Klubu Harasuto podczas Mistrzostw Europy WKF, które rozgrywały się w 2007 roku w Izmirze, Turcja. Marta w drodze do finału pokonała Cypryjkę M. Sakki 7:0, Greczynkę L. Charalampidou 3:2, Hiszpankę I. Wywalczony srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy Kadetek to spektakularny sukces, który zapisał się na kartkach naszej historii. link do artykułu


Mistrzostwa Europy Shotokan, 2006 Lucerna, Szwajcaria

Wspaniały sukces odniosły nasze zawodniczki podczas Mistrzostw Europy karate Shotokan w Lucernie. Mazurek Dąbrowskiego rozlegał się sześciokrotnie. Polska reprezentacja w ogólnej klasyfikacji zajęła pierwszą lokatę z dorobkiem sześciu złotych, trzech srebrnych i siedmiu brązowych medali. Brązowe medale w kadetkach wywalczyły Marta Dąbrowska i Anna Dudziak z Harasuto. Dodatkowo, Marta zdobyła brązowy medal w juniorkach.


Mistrzostwa Świata WKF Juniorów i Kadetów, 2005 Cypr

Bardzo dobry start naszego zawodnika w juniorach powyżej 80kg podczas Mistrzostw Świata WKF. Bartłomiej Pielesiek, wieloletni Reprezentant Polski, zajął 9 miejsce w kumite indywidualnym.


Jesteśmy w trakcie uzupełniania pozostałych sukcesów klubu Harasuto… prosimy o cierpliwość 🙂