110 Views
W minioną sobotę 7 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców (U21) w Poznaniu.
Zawody przyciągnęły najlepszych zawodników z całego kraju. W Mistrzostwach wzięło udział dwóch reprezentantów naszego klubu Harasuto, którzy uzyskali kwalifikacje na turnieju w Legnicy – Damian Suligorski oraz Kacper Gąsiorek.
Kacper w drodze do finału pokonał dwóch zawodników, m.in. Mistrza Polski z ubiegłego roku w kategorii juniorów młodszych do 63 kg. W walce o złoto nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi (wynikiem 4:4 przez senshu), zdobywając tytuł Wicemistrza Polski!
Damian zakończył rywalizację na piątym miejscu w kategorii juniorów do 76 kg. Warto wspomnieć, że po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, Damian wraca na matę w bardzo dobrym stylu.
Choć chciałoby się więcej, to wracamy z zawodów zadowoleni i pełni nowej energii do treningów i przygotowań do nowego sezonu. Ten rok był dla nas wszystkich bardzo trudny, ale mimo to wróciliśmy z Mistrzostw Polski 'na tarczy’ 🙂