40 Views

Polish Open Grand Prix Bielska

Coroczny międzynarodowy turniej w Bielsku Białej jest jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do kadry Polskiej Unii Karate.

Udział w nim wzięło 1755 zawodników z 210 klubów 32 państw. Turniej odbywa się w przepięknej hali sportowej Pod Dębowcem w organizacje osobiście zaangażowane są wszystkie władze miasta i województwa. Wzór do naśladowana. Jest to doskonała promocja miasta i województwa. Może by tak w Łodzi? 🙂

Doskonałe wyniki naszej flagowej trójki zawodników:

Kinga Harast aktualna brązowa medalistka ME i Mistrzyni Polski seniorek, U21 i AZS wywalczyła doskonałe 2 miejsce pozostawiając w polu utytułowane zawodniczki Austriaczkę Zillę Lorę, aktualną srebrną medalistkę MŚ, czy zwyciężczynię Budapeszt Open Barthę Nikolę z Węgier, z która Kinga przegrała miesiąc temu na terenie gospodarzy.

Szymon Stawiarski walczący w kategorii -75 kg wywalczył doskonałe 3 miejsce udowadniając kolejny raz wysoki poziom w naszym kraju. Szymon walczy o udział w ME które odbędą się w Baku Azerbejdżan 2020.

Michał Bankowski bezdyskusyjnie wygrał swoje walki i zdobył brązowy medal pokonując już 2 raz w przeciągu miesiąca reprezentanta Polski na MŚ w Chile.

Łukasz Pająk wywalczył 5 miejsce –nasz zawodnik wylatuje w tym tygodniu do Chile reprezentować nasz kraj podczas MŚ juniorów i młodzieżowców.

Dobre walki stoczył Mateusz Bankowski i jego brat Łukasz.

Gratulacje dla wszystkich zawodników 🙂