137 Views

W Bydgoszczy odbył się Bushi-Do Cup 2023, w którym udział wzięło blisko 600 zawodników. Na tych międzynarodowych zawodach nie mogło zabraknąć karateków z klubu Harasuto, którzy pod czujnym okiem trenerów Kingi Harast, Marii Łopatki oraz Szymona Stawiarskiego zmierzyli się z czołowymi zawodnikami z Polski, Ukrainy, a także Litwy.

Ogromne gratulacje należą się Jakubowi Kujawskiemu, któremu udało się zdobyć brązowy medal w kategorii kumite chłopców U18 -76 kg. W kategorii kumite chłopców U16 -52 kg Łukasz Rubnikowicz po dwóch doskonałych walkach wygranych 6:3 oraz 2:0, w rundzie półfinałowej przy wyniku 0:0 uległ przeciwnikowi po niesprzyjającej mu decyzji sędziów. Ostatecznie Łukaszowi udało się zająć 5 miejsce, za co należą się wielkie oklaski. W tej samej kategorii 7 miejsce przypadło Jakubowi Tarce, który w doskonałym stylu wygrał pierwszą walkę 4:1.
Miejsce 9 w kategorii kumite chłopców U12 +40 kg zajął Wojtek Smażek, który po wygranej 1:0 walce, w drugiej rundzie uległ zawodnikowi z Ukrainy. Bez wątpienia, wszyscy uczestnicy na tak prestiżowych zawodach pokazali się z jak najlepszej strony, za co należą się gromkie brawa.
– Do Łodzi wracamy z nowym, niezwykle cennym bagażem doświadczeń oraz motywacją do dalszego trenowania – kończy Janusz Harast.

O starcie naszych zawodników podczas Bushi-Do Cup 2023 napisał Dziennik Łódzki. Odsyłamy do artykułu:

https://dzienniklodzki.pl/bushido-cup-2023-karatecy-kk-harasuto-walczyli-w-miedzynarodowej-stawce/ar/c2-18044575?fbclid=IwAR3KAEEXaCuSTunCMGalGqhmQFJdelCfRivPn2IGSyhlWzXX7pX0cBHeXxI