Wszystkie wpisy, których autorem jest Harasuto

Najważniejsze informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice,

Dla ułatwienia podrzucamy Wam odnośniki do najważniejszych
zakładek na naszej stronie klubowej :)

PILNE! Bardzo prosimy rodziców tegorocznych klas pierwszych
SP nr 205 o potwierdzenie przystąpienia do Klubu Harasuto swoich dzieci do dnia 16.09 (środa) pod numerem telefonu
+48 516 172 444 (trener Janusz) !!! :)

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?
Dokładny harmonogram treningów.
Grupa świetlicowa w SP 205 w Łodzi.
Dlaczego nasz klub Harasuto?
Informacje odnośnie członkostwa w klubie.
Ceny sprzętu sportowego.
O naszych trenerach i instruktorach.
Informacja o obowiązkowym ubezpieczeniu.

Harmonogram treningów na rok 2020/2021

Harmonogram treningów na dzień 7 września 2020
Harmonogram treningów na dzień 7 września 2020

 

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI ↓

 • Między kolejnymi treningami zachowujemy 15-minutowy odstęp, który poświęcamy na dezynfekcję sali.
 • Treningi grupy zaawansowanej (kadry klubu) odbywają się codziennie.
 • Nowa grupa początkująca trenuje we wtorki i czwartki.
 • Zachęcamy do odwiedzenia nowej zakładkiGRUPA ŚWIETLICOWA.
 • W tym roku prowadzimy piątkowe treningi kata dla wszystkich zawodników naszego klubu.
 • Świetlicowa grupa trenera Janusza z poprzedniego roku (wtorkowa i czwartkowa) przeniesiona do grupy średniej w poniedziałki i środy godz 16:30).
 • Rodzice i opiekunowie nie mogą przebywać na terenie szkoły, zawodnicy czekają na swoich trenerów przy wejściu do szkoły w maseczkach.

10th Polish Karate Summer Camp Darłówko 2020

W terminie 31.07-9.08.2020 w przepięknej miejscowości Darłówko, odbyła się dziesiąta edycja letniego zgrupowania karate, które co roku współorganizuje trener Janusz Harast z klubu Harasuto Karate Łódź. Łódzcy karatecy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności wraz z zawodnikami z Bydgoszczy (Bushi-Do), Białegostoku (BKK) oraz Gdańska (Sonkei). Nadmorska sceneria oraz fantastyczna słoneczna pogoda umożliwiła uczestnikom obozu przeprowadzenie treningów nie tylko na sali gimnastycznej, ale i na plaży. Oprócz codziennych sesji Karate, motoryki, budowania siły i szybkości, na zgrupowaniu odbywały się treningi tae-bo z legendą polskiego Karate – trenerką Anną Fajkowską z Bushi-Do Bydgoszcz, zajęcia z zumby z trenerem Krystianem Leuszem z Białostockiego Klubu Karate, treningi tabata fight z trener Kingą Harast z Harasuto Łódź oraz inne liczne aktywności prowadzone pod okiem opiekunów – trener Weroniki Pogody z Harasuto oraz trenera Michała Chojnowskiego z BKK. W doskonaleniu karateckich ciosów oraz kopnięć pomagali naszym zawodnikom trenerzy: Piotr Gołębiewski, Andrzej Zaleski, Szymon Stawiarski, Bartosz Wzorek, Tomasz Grąbczewski oraz oczywiście Janusz Harast.

Jak co roku, bawiliśmy się fantastycznie, a czas spędzony pośród członków karateckiej rodziny, zostanie zapamiętany do końca życia. Szczególnie wyjątkowe okazały się takie aktywności jak: walka na balony wypełnione wodą, wycieczka do Zamku Książąt Pomorskich, codzienne spacery na zachód słońca nad Bałtykiem lub na molo przy porcie w Darłówku, pokaz Top Model, poszukiwanie bursztynów, budowanie zamków z piasku, wejście na latarnię morską, nocny trening w kimonach oraz podziwianie spadających gwiazd na plaży. Co więcej, ośrodek w którym przebywali zawodnicy Harasuto, dysponował boiskami do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz kortem tenisowym.

To był wspaniały obóz Karate, pełen wrażeń, bardzo ciekawych treningów, pozytywnych emocji i łez wzruszenia. Już dziś nie możemy doczekać się jedenastej edycji w 2021 roku.

WAŻNE

Drodzy Rodzice i Zawodnicy,

Wrzucamy Wam regulamin naszego letniego obozu oraz oświadczenie, które będziemy zbierali od każdego zawodnika w dniu wyjazdu (na zbiórce). Oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Załączniki:

wydrukować, podpisać i oddać na zbiórce → OSWIADCZENIE COVID

przeczytać → REGULAMIN WYPOCZYNKU W CZASIE PANDEMII

Dołączamy także niezbędnik obozowicza :) → NIEZBĘDNIK

Do zobaczenia 31 lipca!

Wyjazd na obóz klubowy

 • Zbiórka w dniu 31 lipca (piątek ) o godzinie 7:15
 • Miejsce zbiórki: parking przy Lidlu na Olechowie, ul. Zakładowa 17
 • Planowany wyjazd o godzinie 7:30
 • WAŻNE: rodzice nie mogą wchodzić do autokaru
 • Dzieci mające problemy lokomocyjne przyjmują leki przed wyjazdem
 • WAŻNE: Dzieci w autokarze jadą w maseczkach

WAŻNE: Proszę rodziców o przygotowanie oświadczenia o stanie zdrowia dziecka w dniu wyjazdu oraz czy nie miało kontaktu z osobami zarażonymi covid 19 (dostępne już na zamkniętej stronie klubu ) facebook

 

 

 

Znamy zwycięzcę…

Drodzy Zawodnicy,

Powoli wracamy do normalności, więc zdalne treningi przechodzą w prawdziwe trenowanie na sali. Jest to dla nas wszystkich fantastyczna wiadomość. Bardzo się za Wami stęskniliśmy. Od 1.06. ruszyliśmy pełną parą w Łodzi i w Koluszkach.

W tym trudnym okresie prowadzenia zajęć online nazwaliśmy sobie e-karate. Treningi odbywały się regularnie w każdą środę, a w inne dni obywały się różne inne treningi na żywo (rozciąganie, tabata, zumba, kopnięcia, tae-bo, itp.)

Oprócz tego uruchomiliśmy prywatny kanał na YouTubie, na którym mamy ponad 50 filmików z ćwiczeniami lub nawet całymi treningami, do wykorzystania dla każdego z Was.

E-trenowanie to było nie lada wyzwanie – ale daliśmy wspólnie radę!

Podsumowując, Wasza frekwencja przez ostatnie 2,5 miesiąca w trakcie e-karate, bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Chcielibyśmy wyróżnić część zawodników, którzy regularnie dokładali swoich starań w tym okresie.

Wyróżnienie oraz drugie miejsca w konkursie na najbardziej aktywnych zawodników Harasuto zostają ex aequo:

Basia i Amelka Kiełczewskie, Kamil Kieszkowski, Gabrysia Szymborska, Maria Łopatka, Maciej Czech, Olek Napióra, Jagoda i Iwo Niedziałkowscy, Filip Olszewski, Szymon Piwoński, Hania i Szymon Cieślak oraz Kacper Tołwiński!

Niekwestionowanym zwycięzcą w konkursie na najbardziej aktywnego zawodnika zostaje Julia Świątek, która nie tylko uczestniczyła w KAŻDYM treningu na żywo, ale i codziennie wrzucała zdjęcia ze swoich aktywności oraz tworzyła filmiki z ćwiczeniami lub całymi treningami do wykorzystania dla innych. Brawo Jula za wytrwałość i pomysłowość! Z Twoich filmików czerpali inspiracje nawet trenerzy naszego klubu. Pokazałaś swoje ogromne serce do tej dyscypliny, ale i do całej naszej sportowej rodziny Harasuto. Jesteśmy dumni, że trenujesz w naszym klubie.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymają swoje zasłużone nagrody :) :) :)

P.S. Kochani niezwykle trudno było nam wybrać tych najbardziej aktywnych, ponieważ tak wielu zawodników zgłaszało swoją obecność w trakcie przerwy od treningów. Braliśmy pod uwagę przede wszystkich obecność na środowych treningach live oraz relacjonowanie swoich treningów poprzez zdjęcia czy komentarze.

Jesteście super HARASUTO FAMILY!

Wyniki konkursu

Kochani,

Informujemy, że lada dzień ogłosimy zwycięzce konkursu na najbardziej aktywnego zawodnika lub zawodniczkę podczas ostatnich tygodni zdalnych treningów Harasuto. Pod uwagę będzie brana obecność na transmisjach prowadzonych na żywo na Facebook’u, częstotliwość zamieszczanych zdjęć/filmów/screenów z własnych aktywności sportowych oraz zaangażowanie i regularność.

Jednakże już dziś, chcielibyśmy podziękować wszystkim za tak liczny udział w zdalnych treningach. Razem udało nam się przetrwać ten trudny okres. Dziękujemy za Wasze wsparcie i poświęcony czas :)

Jesteśmy prawdziwą Harasuto Family !