116 Views

„Kochani!

Chciałabym na gorąco podsumować Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U21, które odbywały się w miniony weekend pod Warszawą (Zielonki-Parcela). Pośród prawie 500 startujących zawodników z 64 klubów, nie mogło zabraknąć licznej grupy naszych karateków z Harasuto. W zawodach wzięli udział: Gabriela Szymborska, Filip Mielczarek, Łukasz Rubnikowicz, Jakub Kujawski, Szymon Piwoński oraz Kacper Gąsiorek.

Na początek, chciałabym zaznaczyć, że jestem niesamowicie DUMNA z absolutnie KAŻDEGO uczestnika tegorocznych MP z naszego klubu! Cóż mogę powiedzieć: ogromny progres, dużo dobrych walk, mądre decyzje, super wyniki, wywalczone medale i świetna atmosfera, sprawiły, że wracamy zadowoleni i usatysfakcjonowani, choć oczywiście pozostaje mały niedosyt i chęć poprawy wyniku za rok!

Fantastycznie zaprezentował się nasz junior młodszy – Łukasz Rubnikowicz – który wywalczył brązowy medal w kategorii kumite indywidualne U16 do 57kg. Ten medal traktujemy z trener Weroniką również jako osobisty sukces, ponieważ Łukasz to nasz wychowanek już od białego pasa 🙂 W minioną sobotę, dzięki Łukaszowi, zostałyśmy oficjalnie trenerkami medalisty Mistrzostw Polski w kategorii indywidualnej, który zaczynał w grupie początkującej trener Weroniki, a następnie kilka lat temu, przeszedł do grupy średniej. Dla mnie jako pierwsi przetarli oczywiście szlaki Szymon Piwoński oraz Maciej Czech, którzy wywalczyli tytuł drużynowych Mistrzów Polski w 2021 roku, jednak tym razem udało się wywalczyć medal także indywidualnie 🙂 Duma mnie rozpiera, a ten sukces motywuje do wspólnej, dalszej pracy na treningach, ponieważ, jak widać, przynosi ona efekty!

Drugi medal dla Harasuto wywalczył Kacper Gąsiorek, wychowanek trenera Janusz Harast, który również od dłuższego czasu trenuje pod moim okiem 🙂 Kacper zdobył brązowy medal w kumite indywidualnym mężczyzn U21 do 75kg. Warto zaznaczyć, że jest to jedna z najmocniej obstawionych kategorii wagowych w U21. Kacper uległ jedynie aktualnemu Mistrzowi Polski Seniorów wynikiem 0:2, w bardzo wyrównanej walce, wygrywając pozostałe walki w świetnym stylu.

Po 4 dobrych walkach, nasz zawodnik Jakub Kujawski wywalczył wysokie 5 miejsce w kategorii kumite indywidualne U18 do 76 kg. Naprawdę, niewiele zabrakło do medalu Kuba! Gratulacje!

Gabriela Szymborska po wygranej w pierwszej rundzie 2:0, uległa zawodniczce z Poznania, która przegrała dopiero o finał, pozbawiając Gabrysię repasaży.

Szymon Piwoński zakończył rywalizację w drugiej rundzie, przegrywając nieznacznie 2:3 z zawodnikiem z Białegostoku.

Filip Mielczarek nie przeszedł pierwszej rundy zmagań, jednak walka była naprawdę dobra! Brawo.

Kochani, my – Trenerzy – JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI i ogromnie Wam gratulujemy! Do zobaczenia na treningach!” – Kinga

Trenerem wspierającym podczas zawodów był Szymon Stawiarski. Dziękujemy także naszemu seniorowi Kubie Dyndzie, który wspierał naszych zawodników przez dwa dni sportowych zmagań. DZIĘKUJEMY!

link do artykułu > TUTAJ