Politechnika Łódzka 3 raz z rzędu najlepszą Uczelnią w AMP karate WKF!!!
Karatecy z Politechniki Łódzkiej po raz kolejny wygrywają klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski!
W dniach 6-7.05 w Warszawie studenci z 37 uczelni rywalizowali w kategoriach kata oraz kumite. Karatecy z Politechniki Łódzkiej pokazali swoją siłę, osiągając fantastyczny wynik – pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.
Złote medale dla PŁ wywalczyli:
– Kinga Harast w kumite indywidualnym kobiet +68kg –Aktualna Mistrzyni Europy EUG 2022
– Michał Bankowski w kumite indywidualnym mężczyzn +84kg
– Bartosz Wojciechowski w kumite indywidualnym mężczyzn -60kg
– Krzysztof Szewczyk w kumite indywidualnym mężczyzn -75kg
– drużyna mężczyzn w kumite (Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Szewczyk, Michał Bankowski, Jakub Dynda).
Brązowe medale wywalczyli:
– Julia Komorowska w kumite indywidualnym kobiet -50kg
– Jakub Dynda w kumite indywidualnym mężczyzn +84kg – Michał Janczewski w kumite indywidualnym mężczyzn -67kg
– drużyna kumite kobiet (Lidia Pawlicka, Julia Komorowska, Kinga Harast)
– drużyna kumite mężczyzn (Jarosław Kozioł, Michał Janczewski i Kacper Broś)
5 miejsce zdobyła drużyna kata mężczyzn, a 7 miejsca przypadły Lidii Pawlickiej w kumite indywidualnym kobiet -61kg oraz Kacprowi Brosiowi w kumite indywidualnym mężczyzn -75kg.
Karatecy Politechniki Łódzkiej na co dzień ćwiczą w klubach: Harasuto Karate Klub Łódź, Champion Team Łódź, AZS PŁ, Olimp Łódź oraz TS Sokół. Trenerem głównym w sekcji AZS PŁ jest Janusz Harast i Kinga Harast z Harasuto Łódź, trener Janusz odebrał Puchar dla najlepszej uczelni. Ogromne gratulacje i podziękowania dla naszych zawodników za fantastyczny weekend pełen emocji.
Warto podkreślić, że nasi zawodnicy mają doskonałe warunki stworzone w Centrum Sportu którego dyrektorem jest Pani dr. Ewa Brochocka.