68 Views

Za nami ogromny turniej, który odbył się w dniach 22-23.02.2020 w Bratysławie. Pośród 1600 zawodników z 32 państw nie mogło zabraknąć ekipy z klubu Harasuto. W stolicy Słowacji swoje walki stoczyli: Julia Świątek, Kinga Harast , Michał Bankowski, Szymon Stawiarski, Mateusz Bankowski, Łukasz Bankowski i Artur Jura. Niestety nasi zawodnicy wracają tym razem bez medali, ale z nowymi, cennymi doświadczeniami.

Kinga Harast zajęła 5 miejsce, przegrywając nieznacznym wynikiem 1:1 (przegrana przez senshu) z zawodniczką z Niemiec w kategorii kumite seniorek +68kg.

Michał Bankowski uplasował się na 9 miejscu w kategorii juniorów +76kg, przyznając w repasażach wyższość zawodnikowi z Chorwacji (1:2).

Świetnie poradziła sobie także Julia Świątek w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat +50kg. Jula wygrała aż trzy walki (3:1, 3:1 i 1:0), przegrywając 3:7 w czwartej rundzie. Bardzo niewiele zabrakło, aby mogła walczyć o medal, jednak warto wspomnieć, że w tej kategorii startowało aż 40 zawodniczek!

Szymon Stawiarski po wygranej pierwszej walce wynikiem 2:1 (w ostatniej sekundzie :), uległ bardzo dobremu zawodnikowi z Rosji, który niespodziewanie nie wszedł do finału, pozbawiając tym samym Szymona walki w repasażach.

Należą im się gratulacje!

A teraz wyciągamy wnioski, analizujemy błędy i pracujemy dalej, bo przed nami nowe wyzwania 🙂