Młodzieżowe Mistrzostwa Polski -MMM

W Łodzi odbyły  zawody Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzika .Pierwsze zawody dla zawodników podlegające klasyfikacji sportu młodzieżowego dzieci młodzieży w wieku 12-13 lat .

Nasi zawodnicy wywalczyli w nich 3 brązowe medale i 3 V miejsca.

Brązowe medale wywalczył Kacper Gąsiorek w kata i kumite +50 kg .

Artur Jura w kumite + 50 kg .

Piąte miejsca tuż za podium wywalczyli :

Adrian Murawa,Roman Pietrasik i Szymon Piwoński.

Mistrzostwa Polski kadetów,juniorów i młodzieżowców

W Poznaniu odbyły się kolejne kwalifikowane Mistrzostwa Polski .

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników .Były to najważniejsze zawody dla naszego klubu w tym roku .Punktowane do klasyfikacji Ministerstwa Sportu.

Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła :

Kinga Harast w kategorii kumite U 21 młodzieżowiec

Tytuł Wicemistrza Polski wywalczył :

Michał Bankowski w kumite juniorów +76 kg

Brązowe medale wywalczyli :

Weronika Durańska w kumite juniorek +59 kg

Damian Suligorski w kumite kadetów -63 kg (pierwszy medal w MP)

Drużyna juniorek w składzie :Maria Łopatka,Patrycja Łapka i Weronika Durańska.

5 miejsce zajęła Patrycja Łapka.

Niestety nie udało się obronić złotego medalu w kumite drużynowym juniorek nasze zawodniczki przegrały walkę półfinałową jednym małym punktem z drużyną Budokanu.

Startujący po raz pierwszy w MP „cichy „faworyt  swojej konkurencji Łukasz Bankowski nie wytrzymał presji zawodów odpadając w drugiej rundzie .

Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników ,dziękuję Wam ,że jesteście .

Kumite fantom XV Harasuto Cup

Bardzo dobrze występowali nasi młodzi zawodnicy w konkurencjach dla najmłodszych w kumite -fantom.

Medale zdobyli :

Roman Pietrasik srebro

Brązowe zdobyli :

Mateusz Klarecki,Alicja Janiak,Michał Pająk,Maksym Petrus,Kacper Krysztopa,Szymon Iwoński .

Niektórzy zawodnicy po raz pierwszy wystartowali w zawodach karate.

Serdeczne gratulacje

XV Harasuto World Cup

Jubileuszowy turniej naszego klubu przechodzi do historii .

Podczas 2 dniowych zmagań w hali przy ul.Małachowskiego startowało 965 zawodników ze 108 klubów .Mieliśmy 1371 zgłoszeń osobo konkurencji .

Bardzo dobrze wypadli w nich nasi zawodnicy zdobywając w całych zawodach 5 złotych medali :

Amelia Olejczak -fantomy

Julia Świątek -fantomy

Jakub Kujawski -fantomy

Artur Jura -kumite młodzików – 50 kg

Kinga Harast -kumite seniorek +68 kg

Srebro wywalczyły juniorki w kumite drużynowym w składzie :Maria Łopatka ,Weronika Durańska i Patrycja Łapka.

Brązowe medale wywalczyli :

drużyna kadetów :Kacper Gąsiorek,Damian Suligorski,Łukasz Bankowski i Artur Jura.

Kinga Harast w U 21 ,Michał Bankowski w juniorach,seniorzy w składzie Artur Jura ,Szymon Stawiarski,Łukasz Pająk i Michał Bankowski.

Łukasz Pająk w  U 21 .Seniorki w składzie Kinga Harast,Weronika Pogoda i Weronika Durańska.

Budokan Astromal Cup

W Lesznie odbył się II turniej w nowej formule ,każdy z każdym w swoich kategoriach.

Bardzo dobrze wypadli kolejny raz w tych zawodach nasi zawodnicy :

Złoty medal wywalczyła juniorka

Patrycja Łapka

Srebro wywalczyli :

Artur Jura w młodzikach

Łukasz Bankowski w juniorach młodszych

Michał Bankowski w juniorach

brąz wywalczyła Maria Łopatka w juniorkach

VII Energa CUP

W Tczewie odbył się kolejny bardzo duży międzynarodowy turniej karate olimpijskiego Grand Prix .

Złoty medal wywalczyła w nich nasza zawodniczka Kinga Harast,dla której był to ostatni turniej przed zbliżającymi się ME seniorów które odbędą się za 2 tygodnie w Hiszpanii .

Srebro wywalczyli Michał Bankowski i Szymon Stawiarski .Tuż za podium byli Patrycja Łapka i Damian Suligorski .

Gratulacje za bardzo dobre walki .

XXV turniej Rada Regentów

 

W Jubileuszowym XXV Międzynarodowym Turnieju Karate WKF RADA REGENTÓW udział wzięło 277 zawodników z 24 klubów z Czech,Słowacji i Polski. Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych dzieci 6, 7, 8, 9, 10, 11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17 lat i seniorów +18. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym oraz kumite czyli walce sportowej. Zmagania trwały 6 godzin, rozegrano 62 konkurencje, zwycięzcom wręczono okolicznościowe medale, dyplomy i puchary.

Bardzo dobrze wypadli w nich zawodnicy klubu Harasuto

Złote medale wywalczyli :

Michał Bankowski w kategorii juniorów +76  i seniorów – 75 kg

Mateusz Bankowski w młodzikach -40 kg

Artur Jura w młodzikach -50 kg

Brązowe medale wywalczył Łukasz Bankowski i Damian Suligorski .

Piąte miejsce wywalczył kontuzjowany Filip Michałus .

Gratulacje

Czołowy klub w Łodzi :-)