baner_4x3_2020

Harasuto Cup 2020

2020

XVI edycja Harasuto Cup

4-5 .04.2020

serdecznie zapraszamy

rejestracja sportdata

https://www.sportdata.org/karate/set-online/veranstaltung_info_main.php?active_menu=calendar&vernr=4907#a_eventhead

Uwaga wszystkie kategorie seniorskie nagroda za pierwsze miejsce 100 EURO

 

 

 

  XV Harasuto Cup   6-7 .04 – 2019 

Turniej rankingowy PUK

sala ul. Małachowskiego 5/7

XIV World Harasuto Cup 7-8 kwiecień 2018 !

Podczas zakończonego w niedzielę XIV World Cup Harasuto 2018 w karate olimpijskim rewelacyjnie zaprezentowali się nasi karatecy.  Nasz klub w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce.

Harasuto  Cup to jedne z największych zawodów karate olimpijskiego w naszym kraju, tradycyjnie silnie obsadzone i wyjątkowo wymagające od zawodników.  Przyjęto ponad 1000 zgłoszeń z 76 klubów reprezentujących 14 państw świata. Na turnieju pojawiły się po raz kolejny bardzo silne reprezentacje z Ukrainy, Białorusi, Danii oraz  Słowacji. Nie zabrakło też  reprezentantów  egzotycznych krajów jak choćby Bangladeszu.

Złote krążki dla klubu zdobyli: Karolina Orzechowska, Weronika Durańska, Artur Jura, Szymon Stawiarski oraz  Kinga Harast  w seniorkach i kategorii U21.

Drugie miejsca dla Harasuto wywalczyli: Aleksandra Jędrzejczyk, Maria Łopatka, Kacper Gąsiorek, Michał Bankowski ( dwa ) i drużyna seniorek w składzie  (Harast  ,Pogoda,  Durańska).

brąz  w Kata U10 w składzie: Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska, Karolina Orzechowska, drużyna U12 w składzie Karolina Orzechowska, Julia Suligorska, Julia Świątek i kadetki w składzie: Klaudia Rachwał, Maria Łopatka,Kamil Kurzydlak i Łukasz Bankowski ,Julia Świątek,Łukasz Pająk  .

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować rodzicom i zawodnikom za ogromny wkład i wysiłek podczas przygotowania i zakończenia zawodów .

Dziękuję trener Janusz

Materiał TVP3 – od 5:11 minuty.

TVP3 Łódź – Harasuto World CUP 2018

2017

Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Harasuto .

W dniach 8- 9 kwietnia 2017 roku w Łodzi odbył się  już XIII Puchar Świata Harasuto w karate olimpijskim. Pierwsze miejsce w klasyfikacji polskich klubów oraz 3 w generalnej wywalczył klub Harasuto Łódź. Przez dwa dni na sześciu matach rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów. Przyjęto ponad 1100 zgłoszeń z 13 państw. Bardzo silne reprezentacje przybyły z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Szkocji, Łotwy, Słowenii.

Zawodniczka Klubu Harasuto Kinga Harast wygrała kategorię seniorek i młodzieżowców +68 oraz kumite drużynowe z koleżankami Darią oraz Martyną . Z kolei Ola Jędrzejczyk wygrała wszystkie możliwe kategorie juniorek, młodzieżowców oraz seniorek w kata.

Złoto dołożyły nasze kadetki w kumite drużynowym juniorek w składzie Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Srebro wywalczyły indywidualnie w kadetkach. Klaudia Rachwał przegrywając walkę o złoto  z utytułowanymi Szkotkami  a Patrycja Łapka z brązową medalistką ME z Sofii WKF w kategorii -47 kg .

Kolejne srebrne krążki wywalczyli Szymon Stawiarski w seniorach , oraz drużyna dziewczynek kata w składzie: Amelia Kiełczewska, ,Jagoda Niedziałkowska i Karolina Orzechowska oraz drużyna kumite kadetek w składzie Maria Łopatka,Weronika Durańska,Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Trzecie miejsca w kategorii  drużyna kumite kadetek zdobyły Martyna Czubaszek, Julia Karasińska.Indywidualnie Maria Łopatka,Patrycja Łapka,Michał Bankowski i Szymon Stawiarski oraz drużyna kata kadetek w składzie Klaudia Rachwał,Martyna Czubaszek i Julia Karasińska

Medale wręczał nasz gość Burmistrz Koluszek Pan Waldemar Chałat.

Ola została powołana do reprezentacji Polski w majowych ME seniorów które odbędą się w Turcji .Niestety Kinga pisze w tym czasie maturę i nie będzie mogła pojechać.

5 miejsca wywalczyli Dagmara Czechowska ,Artur Jura i Karolina Orzechowska która walczyła dopiero 2 raz w zawodach wygrywając swoje walki po 7:0 i 9:0 zero.

 

 

 2016-ogromny sukces organizacyjny

Za nami  XII Harasuto Karate World Cup 2016. Były to bardzo dobre i silnie obsadzone zawody, na zawody zgłosiło się ponad 1200 zawodników z 33 klubów z 13 krajów. Gościliśmy między innymi  dwie aktualne Mistrzynie Europy WKF,  wicemistrzynię Świata WKF i medalistów Mistrzostw Europy. Szczególnie cieszy nas obecność wielu kibiców na co dzień nie związanych z karate. To tylko dowodzi tezy, że karate to piękny i widowiskowy sport.

Szczerze gratuluję wszystkim, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Gratuluję też tym, którym tym razem się nie udało. Zdobyliście jednak coś bardzo cennego –  doświadczenie na bardzo wymagających i trudnych zawodach – tego nikt Wam nie odbierze.

Najlepszym klubem zagranicznym XII Pucharu Świata został Sen Bin  z Ukrainy,  najlepszym zaś  klubem polskim –   Harasuto z Łodzi.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom moich zawodników. Musicie wiedzieć, że bez Was ta impreza nie doszłaby do skutku. Wasze zaangażowanie i chęć pomocy sprawia, że zawsze znajduje w sobie siłę do pracy. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję.

Trener Janusz

Materiał dzięki uprzejmości TV TOYA

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1441718572814971/

Zapraszamy też na naszą stronę Harasuto Photography, zawsze świeże zdjęcia ze wszystkich naszych zawodów i wyjazdów

HARASUTO PHOTOGRAPHY

Czołowy klub w Łodzi :-)