baner_4x3_2020

Harasuto Cup

CZYM JEST HARASUTO CUP?:
Harasuto Cup to jeden z największych turniejów w Środkowej Europie!
Harasuto Cup to 16 lat tradycji!
Harasuto Cup to najlepsi zawodnicy rywalizujący ze sobą w kategoriach kata i kumite!
Harasuto Cup to dziesiątki państw, które odwiedzają nasze miasto, aby stanąć na zwycięskim podium!
Harasuto Cup to tysiące zawodników, którzy walczą o swoje sportowe marzenia!

2020
Przed nami XVI edycja Harasuto Cup!

Turniej zaplanowany na 4-5.04.2020 będzie przełożony na inny termin!

Harasuto Cup odwołane
PILNE!
Oświadczenie Klubu Harasuto Łódź:

Drodzy rodzice, zawodnicy, trenerzy i sędziowie,
Z przykrością informujemy, że tegoroczny turniej ‚Harasuto Cup’ zostanie przeniesiony na inny termin z powodu koronawirusa. Dla naszego wspólnego dobra, Władze Miasta oraz Minister Zdrowia zalecili lub wręcz nakazali, odwołanie lub przełożenie wszystkich imprez sportowych i kulturowych. Co więcej, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane, a szkoły i uniwersytety zamykane w ramach środków ostrożności. O nowym terminie poinformujemy Was w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Rozprzestrzeniający się szybko wirus musi być jak najszybciej zwalczony, dlatego też musimy zastosować się do odgórnych poleceń rządu.
Jesteśmy w pełni przygotowani i gotowi do zorganizowania Harasuto Cup, dlatego też jak tylko pojawi się nowa data turnieju, zapraszamy Was wszystkich serdecznie. Wszystkie informacje będą dostępne na Facebook’u oraz na sportdata.org.
Do zobaczenia!

Dear parents, competitors, coaches and referees,
We regret to inform you that our tournament Harasuto Cup 2020 will be moved to another date due to coronavirus. For common good and health, the City Authorities and the Minister of Health recommended, or even ordered cancelling or moving all sport and cultural events in the whole country. However, all mass events are also cancelled, universities and schools are closed. We will inform you about the new date soon. We apologize for any inconvenience and ask for your understanding. The spreading virus must be eradicated as soon as possible, this is the reason we must follow the government’s instructions.

What is more, we are fully ready to organize the Harasuto Cup. As soon as the new date will be established, we will invite and inform you via Facebook and Sportdata.org.

See you soon!

UWAGA: Nagroda 100 EURO dla zwycięzców kategorii seniorskich !
 Serdecznie zapraszamy :)
ZGŁOSZENIA:

(Aktualizacja 04.03.2020)

  • Państwa, uczestniczące w XVI edycji Harasuto Cup:
    Algieria, Austria, Białoruś, Dania, Finlandia, Indie, Łotwa, Polska, Słowacja, Szkocja, Ukraina!
  • 163 zgłoszenia z reprezentacji Danii!

 2019

XV Harasuto Cup

KIEDY? 06-07.04.2019
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA! Będzie to turniej rankingowy PUK


2018

XIV Harasuto Cup

KIEDY? 07-08.04.2019
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź

"Podczas zakończonego w niedzielę XIV World Harasuto Cup 2018 w karate olimpijskim, rewelacyjnie zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. 
Klub Harasuto zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Harasuto  Cup to jedne z największych zawodów karate olimpijskiego w naszym kraju, silnie obsadzone i wyjątkowo wymagające od zawodników. Przyjęto ponad 1000 zgłoszeń z 76 klubów, reprezentujących 14 państw. Na turnieju pojawiły się po raz kolejny bardzo silne reprezentacje, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Danii oraz Słowacji. Nie zabrakło też  reprezentantów  egzotycznych krajów, takich jak Bangladeszu.
Złote krążki dla klubu zdobyli: Karolina Orzechowska, Weronika Durańska, Artur Jura, Szymon Stawiarski oraz  Kinga Harast (dwa).
Drugie miejsca dla Harasuto wywalczyli: Aleksandra Jędrzejczyk, Maria Łopatka, Kacper Gąsiorek, Michał Bankowski (dwa) i drużyna seniorek w składzie(Harast, Pogoda, Durańska).
Brąz dla: dziewczynek w kata U10 (Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska, Karolina Orzechowska), drużyny U12 (Karolina Orzechowska, Julia Suligorska, Julia Świątek), kadetek (Klaudia Rachwał, Maria Łopatka), Kamila Kurzydlaka i Łukasza Bankowskiego, Julii Świątek oraz Łukasza Pająka.
Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować rodzicom i zawodnikom za ogromny wkład i wysiłek podczas przygotowania i zakończenia zawodów.
Dziękuję, trener Janusz".

Materiał TVP3 – od 5:11 minuty :)

TVP3 Łódź – Harasuto World CUP 2018

2017

XIII Harasuto World Cup

KIEDY? 08-09.04.2017
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA: Nasz klub ponownie wygrywa klasyfikację polskich klubów!

Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Harasuto.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji polskich klubów oraz 3 w generalnej wywalczył klub Harasuto Łódź. Przez dwa dni na sześciu matach rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów. Przyjęto ponad 1100 zgłoszeń z 13 państw. Bardzo silne reprezentacje przybyły z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Szkocji, Łotwy, Słowenii.
Zawodniczka Klubu Harasuto, Kinga Harast, wygrała kategorię seniorek i młodzieżowców +68 oraz kumite drużynowe z koleżankami Darią oraz Martyną, a z kolei Ola Jędrzejczyk wygrała wszystkie możliwe kategorie juniorek, młodzieżowców oraz seniorek w kata.
Złoto dołożyły nasze kadetki w kumite drużynowym juniorek (Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał).
Patrycja Łapka zdobywa srebrny medal, ulegając jedynie brązowej medalistce ME z Sofii WKF w kategorii -47kg.
Kolejne srebrne krążki wywalczyli Szymon Stawiarski w seniorach, drużyna dziewczynek kata (Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska i Karolina Orzechowska) oraz drużyna kumite kadetek (Maria Łopatka, Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał).
Trzecie miejsca w drużynie kumite kadetek zdobyły Martyna Czubaszek i Julia Karasińska. Indywidualnie: Maria Łopatka, Patrycja Łapka, Michał Bankowski i Szymon Stawiarski oraz drużyna kata kadetek (Klaudia Rachwał,Martyna Czubaszek i Julia Karasińska).
Medale wręczał nasz gość, Burmistrz Koluszek, Pan Waldemar Chałat.
Ola Jędrzejczyk została powołana do reprezentacji Polski w majowych ME seniorów, które odbędą się w Turcji. Niestety Kinga z powodu matury, nie weźmie w nich udziału.
5 miejsca wywalczyli: Dagmara Czechowska, Artur Jura i Karolina Orzechowska która walczyła dopiero 2 raz w życiu, wygrywając swoje walki po 7:0 i 9:0 zero.
GRATULACJE !

 2016

XII Harasuto World Cup

KIEDY? 09-10.04.2017
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA: Nasz klub wygrywa klasyfikację polskich klubów!

Za nami  XII Harasuto Karate World Cup 2016. Były to bardzo dobre i silnie obsadzone zawody, na zawody zgłosiło się ponad 1200 zawodników z 33 klubów z 13 krajów. 
Gościliśmy między innymi dwie aktualne Mistrzynie Europy WKF, Wicemistrzynię Świata WKF i medalistów Mistrzostw Europy. Szczególnie cieszy nas obecność wielu kibiców, na co dzień nie związanych z karate. To dowodzi tezy, że karate to piękny i widowiskowy sport.
Szczerze gratuluję wszystkim, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Gratuluję też tym, którym tym razem się nie udało. Zdobyliście jednak coś bardzo cennego -  doświadczenie na bardzo wymagających i trudnych zawodach - tego nikt Wam nie odbierze.
Najlepszym klubem zagranicznym XII Pucharu Świata został Sen Bin  z Ukrainy, najlepszym zaś klubem polskim - Harasuto z Łodzi.
Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom moich zawodników. Musicie wiedzieć, że bez Was ta impreza nie doszłaby do skutku. Wasze zaangażowanie i chęć pomocy sprawia, że zawsze znajduje w sobie siłę do pracy. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję.
Trener Janusz

Materiał dzięki uprzejmości TV TOYA

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1441718572814971/

Zapraszamy też na naszą stronę Harasuto Photography:

HARASUTO PHOTOGRAPHY

Czołowy klub karate w Łodzi :-)