CZYM JEST HARASUTO CUP?
Harasuto Cup to
jeden z największych turniejów w Środkowej Europie!
Harasuto Cup to 17 lat tradycji!
Harasuto Cup to najlepsi zawodnicy rywalizujący ze sobą w kategoriach kata i kumite!
Harasuto Cup to dziesiątki państw, które odwiedzają nasze miasto, aby stanąć na zwycięskim podium!
Harasuto Cup to tysiące zawodników, którzy walczą o swoje sportowe marzenia!


9-10 kwiecień 2022
Za nami XVI edycja Harasuto Cup!


2019

XV Harasuto Cup

KIEDY? 06-07.04.2019
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA! Będzie to turniej rankingowy PUK

2018
XIV Harasuto Cup

KIEDY? 07-08.04.2019
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź

"Podczas zakończonego w niedzielę XIV World Harasuto Cup 2018 w karate olimpijskim, rewelacyjnie zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. 
Klub Harasuto zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Harasuto  Cup to jedne z największych zawodów karate olimpijskiego w naszym kraju, silnie obsadzone i wyjątkowo wymagające od zawodników. Przyjęto ponad 1000 zgłoszeń z 76 klubów, reprezentujących 14 państw. Na turnieju pojawiły się po raz kolejny bardzo silne reprezentacje, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Danii oraz Słowacji. Nie zabrakło też  reprezentantów  egzotycznych krajów, takich jak Bangladeszu.
Złote krążki dla klubu zdobyli: Karolina Orzechowska, Weronika Durańska, Artur Jura, Szymon Stawiarski oraz  Kinga Harast (dwa).
Drugie miejsca dla Harasuto wywalczyli: Aleksandra Jędrzejczyk, Maria Łopatka, Kacper Gąsiorek, Michał Bankowski (dwa) i drużyna seniorek w składzie(Harast, Pogoda, Durańska).
Brąz dla: dziewczynek w kata U10 (Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska, Karolina Orzechowska), drużyny U12 (Karolina Orzechowska, Julia Suligorska, Julia Świątek), kadetek (Klaudia Rachwał, Maria Łopatka), Kamila Kurzydlaka i Łukasza Bankowskiego, Julii Świątek oraz Łukasza Pająka.
Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować rodzicom i zawodnikom za ogromny wkład i wysiłek podczas przygotowania i zakończenia zawodów.
Dziękuję, trener Janusz".

Materiał TVP3 – od 5:11 minuty 🙂

TVP3 Łódź – Harasuto World CUP 2018

2017

XIII Harasuto World Cup

KIEDY? 08-09.04.2017
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA: Nasz klub ponownie wygrywa klasyfikację polskich klubów!

Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Harasuto.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji polskich klubów oraz 3 w generalnej wywalczył klub Harasuto Łódź. Przez dwa dni na sześciu matach rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów. Przyjęto ponad 1100 zgłoszeń z 13 państw. Bardzo silne reprezentacje przybyły z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Szkocji, Łotwy, Słowenii.
Zawodniczka Klubu Harasuto, Kinga Harast, wygrała kategorię seniorek i młodzieżowców +68 oraz kumite drużynowe z koleżankami Darią oraz Martyną, a z kolei Ola Jędrzejczyk wygrała wszystkie możliwe kategorie juniorek, młodzieżowców oraz seniorek w kata.
Złoto dołożyły nasze kadetki w kumite drużynowym juniorek (Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał).
Patrycja Łapka zdobywa srebrny medal, ulegając jedynie brązowej medalistce ME z Sofii WKF w kategorii -47kg.
Kolejne srebrne krążki wywalczyli Szymon Stawiarski w seniorach, drużyna dziewczynek kata (Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska i Karolina Orzechowska) oraz drużyna kumite kadetek (Maria Łopatka, Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał).
Trzecie miejsca w drużynie kumite kadetek zdobyły Martyna Czubaszek i Julia Karasińska. Indywidualnie: Maria Łopatka, Patrycja Łapka, Michał Bankowski i Szymon Stawiarski oraz drużyna kata kadetek (Klaudia Rachwał,Martyna Czubaszek i Julia Karasińska).
Medale wręczał nasz gość, Burmistrz Koluszek, Pan Waldemar Chałat.
Ola Jędrzejczyk została powołana do reprezentacji Polski w majowych ME seniorów, które odbędą się w Turcji. Niestety Kinga z powodu matury, nie weźmie w nich udziału.
5 miejsca wywalczyli: Dagmara Czechowska, Artur Jura i Karolina Orzechowska która walczyła dopiero 2 raz w życiu, wygrywając swoje walki po 7:0 i 9:0 zero.
GRATULACJE !

 2016

XII Harasuto World Cup

KIEDY? 09-10.04.2017
GDZIE? Hala MOSiR Małachowskiego 5/7/9
90-160 Łódź
UWAGA: Nasz klub wygrywa klasyfikację polskich klubów!

Za nami  XII Harasuto Karate World Cup 2016. Były to bardzo dobre i silnie obsadzone zawody, na zawody zgłosiło się ponad 1200 zawodników z 33 klubów z 13 krajów. 
Gościliśmy między innymi dwie aktualne Mistrzynie Europy WKF, Wicemistrzynię Świata WKF i medalistów Mistrzostw Europy. Szczególnie cieszy nas obecność wielu kibiców, na co dzień nie związanych z karate. To dowodzi tezy, że karate to piękny i widowiskowy sport.
Szczerze gratuluję wszystkim, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Gratuluję też tym, którym tym razem się nie udało. Zdobyliście jednak coś bardzo cennego -  doświadczenie na bardzo wymagających i trudnych zawodach - tego nikt Wam nie odbierze.
Najlepszym klubem zagranicznym XII Pucharu Świata został Sen Bin  z Ukrainy, najlepszym zaś klubem polskim - Harasuto z Łodzi.
Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom moich zawodników. Musicie wiedzieć, że bez Was ta impreza nie doszłaby do skutku. Wasze zaangażowanie i chęć pomocy sprawia, że zawsze znajduje w sobie siłę do pracy. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję.
Trener Janusz

Materiał dzięki uprzejmości TV TOYA

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1441718572814971/

Zapraszamy też na naszą stronę Harasuto Photography:

HARASUTO PHOTOGRAPHY

Czołowy klub Karate WKF w Łodzi :-)