ZAPRASZAMY  2018

XIV World Harasuto Cup 7-8 kwiecień 2018 !

2017

Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Harasuto .

W dniach 8- 9 kwietnia 2017 roku w Łodzi odbył się  już XIII Puchar Świata Harasuto w karate olimpijskim. Pierwsze miejsce w klasyfikacji polskich klubów oraz 3 w generalnej wywalczył klub Harasuto Łódź. Przez dwa dni na sześciu matach rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów. Przyjęto ponad 1100 zgłoszeń z 13 państw. Bardzo silne reprezentacje przybyły z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Szkocji, Łotwy, Słowenii.

Zawodniczka Klubu Harasuto Kinga Harast wygrała kategorię seniorek i młodzieżowców +68 oraz kumite drużynowe z koleżankami Darią oraz Martyną . Z kolei Ola Jędrzejczyk wygrała wszystkie możliwe kategorie juniorek, młodzieżowców oraz seniorek w kata.

Złoto dołożyły nasze kadetki w kumite drużynowym juniorek w składzie Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Srebro wywalczyły indywidualnie w kadetkach. Klaudia Rachwał przegrywając walkę o złoto  z utytułowanymi Szkotkami  a Patrycja Łapka z brązową medalistką ME z Sofii WKF w kategorii -47 kg .

Kolejne srebrne krążki wywalczyli Szymon Stawiarski w seniorach , oraz drużyna dziewczynek kata w składzie: Amelia Kiełczewska, ,Jagoda Niedziałkowska i Karolina Orzechowska oraz drużyna kumite kadetek w składzie Maria Łopatka,Weronika Durańska,Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Trzecie miejsca w kategorii  drużyna kumite kadetek zdobyły Martyna Czubaszek, Julia Karasińska.Indywidualnie Maria Łopatka,Patrycja Łapka,Michał Bankowski i Szymon Stawiarski oraz drużyna kata kadetek w składzie Klaudia Rachwał,Martyna Czubaszek i Julia Karasińska

Medale wręczał nasz gość Burmistrz Koluszek Pan Waldemar Chałat.

Ola została powołana do reprezentacji Polski w majowych ME seniorów które odbędą się w Turcji .Niestety Kinga pisze w tym czasie maturę i nie będzie mogła pojechać.

5 miejsca wywalczyli Dagmara Czechowska ,Artur Jura i Karolina Orzechowska która walczyła dopiero 2 raz w zawodach wygrywając swoje walki po 7:0 i 9:0 zero.

2016-ogromny sukces organizacyjny

Za nami  XII Harasuto Karate World Cup 2016. Były to bardzo dobre i silnie obsadzone zawody, na zawody zgłosiło się ponad 1200 zawodników z 33 klubów z 13 krajów. Gościliśmy między innymi  dwie aktualne Mistrzynie Europy WKF,  wicemistrzynię Świata WKF i medalistów Mistrzostw Europy. Szczególnie cieszy nas obecność wielu kibiców na co dzień nie związanych z karate. To tylko dowodzi tezy, że karate to piękny i widowiskowy sport.

Szczerze gratuluję wszystkim, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Gratuluję też tym, którym tym razem się nie udało. Zdobyliście jednak coś bardzo cennego –  doświadczenie na bardzo wymagających i trudnych zawodach – tego nikt Wam nie odbierze.

Najlepszym klubem zagranicznym XII Pucharu Świata został Sen Bin  z Ukrainy,  najlepszym zaś  klubem polskim –   Harasuto z Łodzi.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom moich zawodników. Musicie wiedzieć, że bez Was ta impreza nie doszłaby do skutku. Wasze zaangażowanie i chęć pomocy sprawia, że zawsze znajduje w sobie siłę do pracy. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję.

Trener Janusz

Materiał dzięki uprzejmości TV TOYA

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie wydarzenia:

Zapraszamy też na naszą stronę Harasuto Photography, zawsze świeże zdjęcia ze wszystkich naszych zawodów i wyjazdów