Kinia 1

Dlaczego karate

W dzisiejszych czasach dzieci często spędzają wolny czas przed ekranem telewizora, komputera, czy smartfona. Często w związku z tym mają obniżoną sprawność fizyczną, a przebywanie w wirtualnym świecie nie uczy ich niestety, jak obcować z rówieśnikami.

Karate nie jest być może cudownym lekiem na wszelkie problemy współczesnego świata, ale może im częściowo zaradzić.

Karate które trenujemy w klubie stało się dyscypliną Olimpijską od sierpnia 2016 i będzie na Olimpiadzie w Tokio 2020 .

Po pierwsze, karate to niezwykle urozmaicony trening ogólnorozwojowy. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej, dynamiki i szybkości.

Trening karate to nie tylko sprawność fizyczna, to także nauka życia i kształtowanie charakterów. Poprzez trening karate dziecko nabiera cennych umiejętności takich jak: umiejętność wzmożonej koncentracji,  konsekwencji w działaniu, zdrowej rywalizacji, w tym umiejętności radzenia sobie (nie poddawania się) w sytuacji porażki. Dodatkowo trening karate to działanie w grupie. Ćwiczymy z partnerami, a klub staje się grupą przyjaciół, którzy wzajemnie sobie pomagają na treningach i wspierają się na zawodach. Dzieci nabierają poczucia pewności siebie i łatwość radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Wszystkie te umiejętności, które dziecko nabywa podczas treningów karate przydają mu się także w zajęciach szkolnych: koncentracja, wyznaczanie sobie realnych celów, współzawodnictwo, radzenie sobie z niepowodzeniami, praca indywidualna a także zdolność do pracy w grupie to cechy wręcz obecnie pożądane, by nie powiedzieć niezbędne w realiach  współczesnej szkoły.

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i umiejetnosci na pierwsze  bezpłatne zajęcia .

Czołowy klub w Łodzi :-)