Harasuto na zawodach i zgrupowaniu z Mistrzem Świata w Bydgoszczy

W minioną sobotę bardzo duża grupa naszych zawodników Harasuto wzięła udział w rywalizacji w międzynarodowych zawodach Bushi-do Cup w Bydgoszczy. W turnieju wzięło udział 550 zawodników z całej Polski, z Niemiec, Armenii oraz Słowacji.

Po wielu bardzo dobrych walkach udało nam się zdobyć dwa medale i kilka punktowanych miejsc.

Srebrny medal wywalczył Bartek Siedlecki w kategorii kumite kadetów -70kg, a na trzecim stopniu podium stanął Kuba Tarka w kategorii kumite chłopców 12-13 lat -35kg. Tosia Zielińska i Ala Szyszkowska zajęły 5 miejsca w kumite indywidualnym dziewcząt! Olek Napióra wywalczył 9 miejsce w kumite chłopców.

Bardzo dobre walki stoczyli także Amelia Olejniczak, Ignacy Jaśniewski, Jagoda Niedziałkowska, Jula Gonciarz, Kacper Gąsiorek, Kuba Kujawski i Szymon Piwoński. Pozostali zawodnicy niestety przegrali swoje walki, jednak podkreślamy, że były to Wasze pierwsze zawody. Dla nas jesteście wygranymi za sam udział i chęć dalszego rozwoju w karate!
Gratulacje Kochani!

Dla nas, trenerów, najważniejsze było aby zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę sportową spróbowali swoich sił i poczuli atmosferę zawodów. Dla większości był to pierwszy poważny start w życiu. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się przyjechać tak liczną grupą i zdobywać cenne doświadczenie. Jesteśmy pewni, że z turnieju na turniej wyniki będą coraz lepsze! Kiedy zdobędziecie pewność siebie, będzie Wam łatwiej przezwyciężyć stres i pokazać 100% swoich umiejętności.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

W niedziele odbyło się zgrupowanie oraz konsultacje kadry U12 & U14 Polskiej Unii Karate. Uczestników szkolenia przywitał pan Wiceprezes Andrzej Zaleski. Głównym trenerem prowadzącym był zaproszony gość z Niemiec Christian Grüner, który jest nie tylko dyrektorem sportowym Niemieckiego Związku Karate, ale i legendą światowego karate.

Podczas szkolenia młodzi zawodnicy oraz ich trenerzy z całej Polski mieli okazję zobaczyć metodykę szkolenia jaka jest prowadzona w niemieckim związku. Najważniejszym punktem konsultacji były zachowania taktyczne podczas walki sportowej.

W szkoleniu wzięło udział ponad 100 zawodników. Oczywiście nie zabrakło licznej grupy zawodników klubu Harasuto. Nasi zawodnicy mieli także okazję potrenować ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Dzięki temu zdobyli nowe doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.