Akademickie Mistrzostwa Polski 2021

W miniony weekend we Wrocławiu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskich WKF, powszechnie nazywane „Ampami”. Organizatorem był tradycyjnie UPR Wrocław, a tegorocznym sponsorem głównym była grupa Lotos. W turnieju wzięło udział aż 105 zawodników i zawodniczek z 31 uczelni z całej Polski.

Doskonały występ zaliczyli studenci Politechniki Łódzkiej, podopieczni trenera Janusza Harasta, wygrywając klasyfikację generalną oraz klasyfikację uczelni technicznych. Studenci wywalczyli wspominane dwa Mistrzowskie tytuły, zdobywając: 3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe medale oraz jedno 5 miejsce w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Oczywiście na tak ważnej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu Harasuto 🙂 !!!

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna kobiet w składzie: Julia Komorowska (Wydział Fizyki Technicznej informatyki i Matematyki Stosowanej) i Kinga Harast (Centrum Kształcenia Międzynarodowego Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji). Warto wspomnieć, że dziewczyny zdobyły złoty medal, mimo niepełnego składu drużyny. Drugi złoty medal wywalczył Szymon Stawiarski (Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki) w kategorii kumite ind. mężczyzn -75 kg. Trzeci złoty medal wywalczyła Kinga Harast (Centrum Kształcenia Międzynarodowego Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji) w kategorii kumite ind. kobiet +68kg.

Nasza ekipa studentów PŁ była bezkonkurencyjna i wraca do domu z workiem medali. Zawodnicy i trenerzy mogą być dumni z tak dobrych wyników sportowych oraz widowiskowych walk. Warto także podkreślić, że Szymon Stawiarski jest aktualnym 5 zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Świata, które były rozgrywane w Kobe, Japonia, a Kinga Harast brązową medalistką Mistrzostw Europy w Alborg w Danii. Oboje są zawodnikami Kadry Narodowej Karate Olimpijskiego.

Najlepszą zawodniczką została Kinga Harast, zdobywając 2 tytuły Mistrzowskie 🙂

Liczymy, że za rok wyniki podczas AMPów będą równie satysfakcjonujące jak w miniony weekend. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Oss…


Link do artykułu w Dzienniku Łódzkim > już niedługo 🙂

Link do artykułu na stronie AZS > tutaj


Zdjęcia z minionego weekendu znajdziecie także w zakładce GALERIA > CO U NAS SŁYCHAĆ?

zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora AMPów 🙂

Przekazanie pucharu dla najlepszej drużyny zawodów na ręce na Pani Dyrektor Centrum Sportu PŁ dr. Ewie Brochockiej.