Mistrzostwa Europy Seniorów WKF w Porec, Chorwacja

Jedna z najbardziej prestiżowych i najważniejszych imprez sportowych w roku właśnie dobiegła końca. Mistrzostwa Europy Seniorów WKF, które odbywały się w dniach 19-23.05.2021 w pięknym Poreč w Chorwacji, okazały się jak zawsze niezwykle widowiskowe. Pośród gwiazd światowego karate WKF nie zabrakło zawodników z Polski oraz naszego klubu Harasuto. Kategorie kumite indywidualne kobiet +68kg oraz kumite team kobiet reprezentowała trenerka i zawodniczka Kinga Harast, która niestety przegrała swoją walkę z bardzo utytułowaną i doświadczoną zawodniczką z Rosji – Verą Kovalevą.

Zawodnicy i trenerzy klubu Harasuto chcieliby złożyć także ogromne gratulacje dla Maćka Gębki z klubu Budokan Wrocław, który uplasował się na bardzo wysokim, piątym miejscu w kumite indywidualnym mężczyzn +84kg.

„Kochani, bardzo dziękuje za Wasze wsparcie w drodze oraz podczas Mistrzostw Europy Seniorów. Niestety przegrałam swoją walkę z utytułowaną reprezentantką Rosji i nie miałam szansy zawalczyć w kumite team, ale co się odwlecze to nie uciecze… przyjdzie jeszcze na mnie pora. Teraz pozostało mi podziękować z całego serca za każde dobre słowo, oglądanie transmisji, wsparcie finansowe i rodzinną atmosferę, którą wprowadzacie do naszego klubu Harasuto. Czuje, że jesteśmy prawdziwą #harasutofamily i możemy na siebie liczyć! Jeszcze raz dziekuję wszystkim i każdemu z osobna. Żałuje, że nie miałam szansy pokazać nieco więcej, bo czułam że moja forma jest najlepsza w życiu. Ale taki jest sport, szczególnie nasza dyscyplina i to jest piękne, choć czasem wydaje nam się że lekko niesprawiedliwe. Wracam do domu i trenujemy dalej Kochani. Niedługo Mistrzostwa Świata Seniorów w Dubaju. Teraz pora na Wasze starty!” ~ Kinga Harast