SPRING CAMP 2021

MINI HARASUTO SPRING CAMP 2021, czyli 3 dni sportu, gier, wycieczek, aktywności i super zabawy z naszym klubem Harasuto!
Przedstawiamy dokładną relację z naszego obozu!

Dzień 1 Po dotarciu na miejsce, zajęciu pokoi i rozpakowaniu toreb, odbyło się oficjalne przywitanie na sali w pełnych kimonach. Następnie zagraliśmy w gry integracyjne, aby lepiej się poznać oraz stworzyliśmy wyjątkowe wizytówki na drzwi. Trening karate poprowadziła trener Weronika z trenerem Damianem, używając czasami nietypowych rekwizytów. Przed obiadem poszliśmy na szybki spacerek na „plażę” i tam dzieciaki mogły wyszaleć się na placu zabaw. Chwile odpoczynku wykorzystaliśmy na wspólną grę w bingo, która zrobiła absolutną furorę. Po posiłku obowiązkowym punktem był pyszny deser, czyli lody i gofry. Mamy dla Was radę – nie kupujcie gofrów ze wszystkimi dodatkami! 🙂 Można się nieźle pobrudzić, prawda obozowicze? Mimo, że pogoda nie do końca nam dopisywała, wybraliśmy się na 6km spacer do Bunkrów w Konewce – my karatecy nie jesteśmy przecież z cukru 🙂 Na miejscu usłyszeliśmy kilka historycznych ciekawostek od trenera Janusza, ale nie mamy pewności, czy możemy mu we wszystkie wierzyć 🙂 Niektórzy z nas widzieli także stado dzików wraz z małymi. Po kolacji trener Kinga poprowadziła rozciąganie i resztę wieczoru wykorzystaliśmy grając w liczne planszówki. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy także konkurs czystości w pokojach 🙂 Po tak intensywnym i ciekawym dniu, nikt nie miał problemów z zaśnięciem. Jutro czekała nas przecież moc atrakcji!

Dzień 2 Na poranny rozruch obudził wszystkich uwielbiany przez zawodników – trener Janusz. Starsi zawodnicy kadry klubu postanowili pobiegać po spalskich lasach, a młodsi zmierzyli się z kata. Po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż autokarem do „Japonii”. Spacerowaliśmy wokół Niebieskich Źródeł i obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta, a wśród nich olbrzymie czaple, zamieszkujące na czubkach wysokich drzew. Była także okazja na kupienie pamiątek oraz popularnych obwarzanków. Następnym punktem naszej wycieczki był Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Po tak ciekawych atrakcjach zjedliśmy na obiad podwójną porcje spaghetti. Aby jak najlepiej wykorzystać pogodę zagraliśmy w gry zespołowe na świeżym powietrzu, a do wyboru było wiele dyscyplin: piłka nożna, zbijak, siatkówka plażowa, badminton itd. Po powrocie do ośrodka dzieci uczestniczyły w treningu karate prowadzonym przez trenera Pawła Walczaka z Tomaszowa Mazowieckiego. Wieczorem zorganizowaliśmy grilla z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem i kaszanką, ale najbardziej pożądanym produktem okazała się herbata. Następnie zebraliśmy się w sali i zakończyliśmy dzień, tańcząc do „A Ram Sam Sam” i śpiewając karaoke.

Dzień 3 Niestety nasz wyjazd dobiegał końca… Aby odpocząć po wczorajszej wycieczce, odpuściliśmy poranny rozruch i dzień rozpoczęliśmy od obfitego śniadania. Następnie przeznaczyliśmy czas na spakowanie się. Po odnalezieniu wszystkich zaginionych skarpetek wybraliśmy się na kiermasz staroci w Spale, na którym można było obejrzeć wystawę antyków, kupić pamiątki, zabawki oraz watę cukrową. Udaliśmy się na spacer wzdłuż Pilicy po Rezerwacie przyrody, poznaliśmy historię grzybka oraz tajemniczych skał w środku lasu, a także nauczyliśmy się rozpoznawać rodzaje kwiatów. Drugie śniadanie zjedliśmy na świeżym powietrzu, niedaleko ogromnego żubra gdzie spędziliśmy resztę popołudnia wykonując kata na scenie, grając w zabawy taneczne oraz malując kredą. Ogromną popularnością cieszyła się zabawa w „Ewolucję”, przy której każdy uczestnik stawał się kolejno: jajkiem, pisklakiem, kurą i super kurą 🙂 Ostatni raz odwiedziliśmy jeszcze plac zabaw i przed przyjazdem autokaru zjedliśmy lody.

Ojjj działo się!
Już dziś zapraszamy do zapisów na czerwcową edycję naszego Mini Harasuto Camp’u! > ZAKOŃCZENIE SEZONU 2020/2021