strona H

XIV Harasuto World Cup

 

Podczas zakończonego w niedzielę XIV World Cup Harasuto 2018 w karate olimpijskim rewelacyjnie zaprezentowali się nasi karatecy.  Nasz klub w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce.

Harasuto  Cup to jedne z największych zawodów karate olimpijskiego w naszym kraju, tradycyjnie silnie obsadzone i wyjątkowo wymagające od zawodników.  Przyjęto ponad 1000 zgłoszeń z 76 klubów reprezentujących 14 państw świata. Na turnieju pojawiły się po raz kolejny bardzo silne reprezentacje z Ukrainy, Białorusi, Danii oraz  Słowacji. Nie zabrakło też  reprezentantów  egzotycznych krajów jak choćby Bangladeszu.

Złote krążki dla klubu zdobyli: Karolina Orzechowska, Weronika Durańska, Artur Jura, Szymon Stawiarski oraz  Kinga Harast  w seniorkach i kategorii U21.

Drugie miejsca dla Harasuto wywalczyli: Aleksandra Jędrzejczyk, Maria Łopatka, Kacper Gąsiorek, Michał Bankowski ( dwa ) i drużyna seniorek w składzie  (Harast  ,Pogoda,  Durańska).

brąz  w Kata U10 w składzie: Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska, Karolina Orzechowska, drużyna U12 w składzie Karolina Orzechowska, Julia Suligorska, Julia Świątek i kadetki w składzie: Klaudia Rachwał, Maria Łopatka,Kamil Kurzydlak i Łukasz Bankowski ,Julia Świątek ,Łukasz Pająk .

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować rodzicom i zawodnikom za ogromny wkład i wysiłek podczas przygotowania i zakończenia zawodów .

Dziękuję trener Janusz