Akademickie Mistrzostwa Polski 2021

W miniony weekend we Wrocławiu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskich WKF, powszechnie nazywane „Ampami”. Organizatorem był tradycyjnie UPR Wrocław, a tegorocznym sponsorem głównym była grupa Lotos. W turnieju wzięło udział aż 105 zawodników i zawodniczek z 31 uczelni z całej Polski.

Doskonały występ zaliczyli studenci Politechniki Łódzkiej, podopieczni trenera Janusza Harasta, wygrywając klasyfikację generalną oraz klasyfikację uczelni technicznych. Studenci wywalczyli wspominane dwa Mistrzowskie tytuły, zdobywając: 3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe medale oraz jedno 5 miejsce w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Oczywiście na tak ważnej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu Harasuto 🙂 !!!

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna kobiet w składzie: Julia Komorowska (Wydział Fizyki Technicznej informatyki i Matematyki Stosowanej) i Kinga Harast (Centrum Kształcenia Międzynarodowego Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji). Warto wspomnieć, że dziewczyny zdobyły złoty medal, mimo niepełnego składu drużyny. Drugi złoty medal wywalczył Szymon Stawiarski (Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki) w kategorii kumite ind. mężczyzn -75 kg. Trzeci złoty medal wywalczyła Kinga Harast (Centrum Kształcenia Międzynarodowego Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji) w kategorii kumite ind. kobiet +68kg.

Nasza ekipa studentów PŁ była bezkonkurencyjna i wraca do domu z workiem medali. Zawodnicy i trenerzy mogą być dumni z tak dobrych wyników sportowych oraz widowiskowych walk. Warto także podkreślić, że Szymon Stawiarski jest aktualnym 5 zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Świata, które były rozgrywane w Kobe, Japonia, a Kinga Harast brązową medalistką Mistrzostw Europy w Alborg w Danii. Oboje są zawodnikami Kadry Narodowej Karate Olimpijskiego.

Najlepszą zawodniczką została Kinga Harast, zdobywając 2 tytuły Mistrzowskie 🙂

Liczymy, że za rok wyniki podczas AMPów będą równie satysfakcjonujące jak w miniony weekend. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Oss…


Link do artykułu w Dzienniku Łódzkim > już niedługo 🙂

Link do artykułu na stronie AZS > tutaj


Zdjęcia z minionego weekendu znajdziecie także w zakładce GALERIA > CO U NAS SŁYCHAĆ?

zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora AMPów 🙂

Przekazanie pucharu dla najlepszej drużyny zawodów na ręce na Pani Dyrektor Centrum Sportu PŁ dr. Ewie Brochockiej.

Nowa grupa w dwóch placówkach E-maluch

Informujemy, że nasz klub Harasuto rozpoczął nowe zajęcia karate dla dzieci w dwóch placówkach „E-maluch” na ulicy Starorudzkiej oraz Prądzyńskiego w Łodzi.

Treningi dla przedszkolaków prowadzi trener Kinga Harast. Poznajcie naszych nowych zawodników! 🙂

Zgrupowanie kadry Polskiej Unii Karate U12 & U14

W sobotę 22.05.2021 odbyły się konsultacje PUK dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 roku życia z całej Polski, a wśród nich aż 8 zawodników naszego klubu oraz trener Janusz Harast jako główny koordynator całego wydarzenia. Treningi odbyły się w Dojo Stara Wieś, czyli w niezwykle klimatycznym obiekcie sportowym zbudowanym zgodnie z kanonami architektury japońskiej.

Bardzo cieszymy się, że nasi młodzi zawodnicy zdobywają cenne doświadczenie, które z pewnością przełoży się na ich karatecki rozwój.

Mistrzostwa Europy Seniorów WKF w Porec, Chorwacja

Jedna z najbardziej prestiżowych i najważniejszych imprez sportowych w roku właśnie dobiegła końca. Mistrzostwa Europy Seniorów WKF, które odbywały się w dniach 19-23.05.2021 w pięknym Poreč w Chorwacji, okazały się jak zawsze niezwykle widowiskowe. Pośród gwiazd światowego karate WKF nie zabrakło zawodników z Polski oraz naszego klubu Harasuto. Kategorie kumite indywidualne kobiet +68kg oraz kumite team kobiet reprezentowała trenerka i zawodniczka Kinga Harast, która niestety przegrała swoją walkę z bardzo utytułowaną i doświadczoną zawodniczką z Rosji – Verą Kovalevą.

Zawodnicy i trenerzy klubu Harasuto chcieliby złożyć także ogromne gratulacje dla Maćka Gębki z klubu Budokan Wrocław, który uplasował się na bardzo wysokim, piątym miejscu w kumite indywidualnym mężczyzn +84kg.

„Kochani, bardzo dziękuje za Wasze wsparcie w drodze oraz podczas Mistrzostw Europy Seniorów. Niestety przegrałam swoją walkę z utytułowaną reprezentantką Rosji i nie miałam szansy zawalczyć w kumite team, ale co się odwlecze to nie uciecze… przyjdzie jeszcze na mnie pora. Teraz pozostało mi podziękować z całego serca za każde dobre słowo, oglądanie transmisji, wsparcie finansowe i rodzinną atmosferę, którą wprowadzacie do naszego klubu Harasuto. Czuje, że jesteśmy prawdziwą #harasutofamily i możemy na siebie liczyć! Jeszcze raz dziekuję wszystkim i każdemu z osobna. Żałuje, że nie miałam szansy pokazać nieco więcej, bo czułam że moja forma jest najlepsza w życiu. Ale taki jest sport, szczególnie nasza dyscyplina i to jest piękne, choć czasem wydaje nam się że lekko niesprawiedliwe. Wracam do domu i trenujemy dalej Kochani. Niedługo Mistrzostwa Świata Seniorów w Dubaju. Teraz pora na Wasze starty!” ~ Kinga Harast

Brawo zawodnicy – wyniki z sobotnich zawodów w Łodzi

15 maja 2021 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika oraz Mistrzostwa Łodzi, które były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski. Na obu turniejach nie zabrakło oczywiście zawodników naszego klubu Harasuto, którzy nie tylko stoczyli świetne walki i zdobyli miejsca punktowane, ale i uzyskali cenne doświadczenie na przyszłość 🙂

MMM (12-13 lat):
1. Amelka Olejniczak – piąte miejsce w kata ind. młodziczek (7.3kyu)
2. Amelka Kiełczewska – brązowy medal w kata ind. młodziczek (>6.1 kyu)
3. Jagoda Niedziałkowska – brązowy medal w kata ind. młodziczek (>6.1 kyu)
4. Amelka Olejniczak – brązowy medal w kumite ind. młodziczek -40kg
5. Jagoda Niedziałkowska – piąte miejsce w kumite ind. młodziczek -40kg
6. Maja Świderek – piąte miejsce w kumite ind. młodziczek -40kg
7. Amelka Kiełczewska – siódme miejsce w kumite ind. młodziczek -50kg
8. Karola Orzechowska – złoty medal w kumite ind. młodziczek +50kg
9. Amelka Chojnacka – siódme miejsce w kumite ind. młodziczek +50kg
10. Jula Pietrasik – siódme miejsce w kumite ind. młodziczek +50kg
11. Łukasz Rubnikowicz – piąte miejsce w kumite ind. młodzików -45kg
12. Kacper Krysztopa – siódme miejsce w kumite ind. młodzików +50kg

Mistrzostwa Łodzi:
1. Kamil Kieszkowski – brązowy medal w kata ind. chłopców 8-9 lat
2. Tosia Zielińska – złoty medal w kumite dziewcząt 8-9 lat fantom
3. Patrycja Janiszewska – brązowy medal w kumite dziewcząt 8-9 lat fantom
4. Kuba Pietrasik – brązowy medal w kumite chłopców 8-9 lat fantom
5. Marcin Gradowski – brązowy medal w kumite chłopców 8-9 lat fantom
6. Bartek Szewczyk – piąte miejsce w kumite chłopców 8-9 lat fantom
7. Hania Gawlik – złoty medal w kumite dziewcząt 6-7 lat fantom
8. Jasiek Gawlik – złoty medal w kumite chłopców 6-7 lat fantom
9. Staś Desperak – srebrny medal w kumite chłopców 6-7 lat fantom
10. Jula Gonciarz – brązowy medal w kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -34kg
11. Gabrysia Szymborska – piąte miejsce w kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -40kg
12. Weronika Rosalska – brązowy medal w kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +40kg
13. Iwo Niedziałkowski – piąte miejsce w kumite ind. chłopców 10-11 lat -34kg
14. Piotrek Biel – piąte miejsce w kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg
15. Kacper Gąsiorek – złoty medal w kumite ind. juniorów młodszych -70kg
16. Kuba Kujawski – brązowy medal w kumite ind. juniorów młodszych -70kg
17. Jula Świątek – srebrny medal w kumite ind. juniorek młodszych -54kg
18. Damian Suligorski – srebrny medal w kumite ind. juniorów -76kg

Dziękujemy trenerom za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i poświęcony czas: Patrycji Łapce, Szymonowi Stawiarskiemu i Januszowi Harastowi.

Kochani! My – trenerzy, jesteśmy z Was bardzo dumni! Nie tylko z tych, którzy zdobyli medale lub miejsca punktowane, ale i ze wszystkich Was, którzy wzięli udział w zawodach i zdobyli nowe, cenne doświadczenie. Pamiętajcie, że „kropla drąży skałę”. Każda porażka na zawodach, każdy trening i każda walka to krok do Waszego rozwoju w karate. Im większe: chęci, poświęcenie, skoncentrowanie, regularność w treningach oraz pewność siebie, tym łatwiej będzie Wam zdobywać najwyższe stopnie podium!

Zawsze Was wspieramy i w Was wierzymy, ale pamiętajcie – słuchamy trenerów, którzy podpowiadają Wam w trakcie walki na zawodach 😉

A teraz, odpoczywajcie i wysyłajcie nam fotki z podium czy z zawodów. Wszystko sukcesywnie dodamy do poniższej galerii oraz do tej zakładki > CO U NAS SŁYCHAĆ?

GRATULACJE!

SPRING CAMP 2021

MINI HARASUTO SPRING CAMP 2021, czyli 3 dni sportu, gier, wycieczek, aktywności i super zabawy z naszym klubem Harasuto!
Przedstawiamy dokładną relację z naszego obozu!

Dzień 1 Po dotarciu na miejsce, zajęciu pokoi i rozpakowaniu toreb, odbyło się oficjalne przywitanie na sali w pełnych kimonach. Następnie zagraliśmy w gry integracyjne, aby lepiej się poznać oraz stworzyliśmy wyjątkowe wizytówki na drzwi. Trening karate poprowadziła trener Weronika z trenerem Damianem, używając czasami nietypowych rekwizytów. Przed obiadem poszliśmy na szybki spacerek na „plażę” i tam dzieciaki mogły wyszaleć się na placu zabaw. Chwile odpoczynku wykorzystaliśmy na wspólną grę w bingo, która zrobiła absolutną furorę. Po posiłku obowiązkowym punktem był pyszny deser, czyli lody i gofry. Mamy dla Was radę – nie kupujcie gofrów ze wszystkimi dodatkami! 🙂 Można się nieźle pobrudzić, prawda obozowicze? Mimo, że pogoda nie do końca nam dopisywała, wybraliśmy się na 6km spacer do Bunkrów w Konewce – my karatecy nie jesteśmy przecież z cukru 🙂 Na miejscu usłyszeliśmy kilka historycznych ciekawostek od trenera Janusza, ale nie mamy pewności, czy możemy mu we wszystkie wierzyć 🙂 Niektórzy z nas widzieli także stado dzików wraz z małymi. Po kolacji trener Kinga poprowadziła rozciąganie i resztę wieczoru wykorzystaliśmy grając w liczne planszówki. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy także konkurs czystości w pokojach 🙂 Po tak intensywnym i ciekawym dniu, nikt nie miał problemów z zaśnięciem. Jutro czekała nas przecież moc atrakcji!

Dzień 2 Na poranny rozruch obudził wszystkich uwielbiany przez zawodników – trener Janusz. Starsi zawodnicy kadry klubu postanowili pobiegać po spalskich lasach, a młodsi zmierzyli się z kata. Po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż autokarem do „Japonii”. Spacerowaliśmy wokół Niebieskich Źródeł i obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta, a wśród nich olbrzymie czaple, zamieszkujące na czubkach wysokich drzew. Była także okazja na kupienie pamiątek oraz popularnych obwarzanków. Następnym punktem naszej wycieczki był Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Po tak ciekawych atrakcjach zjedliśmy na obiad podwójną porcje spaghetti. Aby jak najlepiej wykorzystać pogodę zagraliśmy w gry zespołowe na świeżym powietrzu, a do wyboru było wiele dyscyplin: piłka nożna, zbijak, siatkówka plażowa, badminton itd. Po powrocie do ośrodka dzieci uczestniczyły w treningu karate prowadzonym przez trenera Pawła Walczaka z Tomaszowa Mazowieckiego. Wieczorem zorganizowaliśmy grilla z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem i kaszanką, ale najbardziej pożądanym produktem okazała się herbata. Następnie zebraliśmy się w sali i zakończyliśmy dzień, tańcząc do „A Ram Sam Sam” i śpiewając karaoke.

Dzień 3 Niestety nasz wyjazd dobiegał końca… Aby odpocząć po wczorajszej wycieczce, odpuściliśmy poranny rozruch i dzień rozpoczęliśmy od obfitego śniadania. Następnie przeznaczyliśmy czas na spakowanie się. Po odnalezieniu wszystkich zaginionych skarpetek wybraliśmy się na kiermasz staroci w Spale, na którym można było obejrzeć wystawę antyków, kupić pamiątki, zabawki oraz watę cukrową. Udaliśmy się na spacer wzdłuż Pilicy po Rezerwacie przyrody, poznaliśmy historię grzybka oraz tajemniczych skał w środku lasu, a także nauczyliśmy się rozpoznawać rodzaje kwiatów. Drugie śniadanie zjedliśmy na świeżym powietrzu, niedaleko ogromnego żubra gdzie spędziliśmy resztę popołudnia wykonując kata na scenie, grając w zabawy taneczne oraz malując kredą. Ogromną popularnością cieszyła się zabawa w „Ewolucję”, przy której każdy uczestnik stawał się kolejno: jajkiem, pisklakiem, kurą i super kurą 🙂 Ostatni raz odwiedziliśmy jeszcze plac zabaw i przed przyjazdem autokaru zjedliśmy lody.

Ojjj działo się!
Już dziś zapraszamy do zapisów na czerwcową edycję naszego Mini Harasuto Camp’u! > ZAKOŃCZENIE SEZONU 2020/2021

Aktywna majówka w Karkonoszach

W dniach 30.04-3.05.2021 trzech naszych trenerów – Kinga i Janusz Harast, Szymon Stawiarski – wzięło udział w zgrupowaniu karate, zorganizowanym przez klub Budokan Wrocław. W pierwszej kolejności chcielibyśmy serdecznie podziękować trenerowi Piotrowi Babiczowi za zaproszenie i możliwość wspólnego trenowania.

Nasi seniorzy mieli okazję przygotowywać się do zbliżających się zawodów w bardzo doborowym towarzystwie zawodników z Wrocławia, Pleszewa, Sopotu i Poznania. Wśród uczestników nie zabrakło także reprezentantów Kadry Narodowej PUK, którzy już niedługo wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy Seniorów do Chorwacji (nasza trenerka Kinga Harast, Weronika Mikulska i Maciek Gębka z klubu Budokan Wrocław i Hubert Kaczmarek z klubu Kuzi-Sport).

Oprócz intensywnych przygotowań i treningów Karate olimpijskiego WKF, nasi trenerzy znaleźli także chwilę na podziwianie cudownych karkonoskich widoków. Byliśmy między innymi w Świątyni Wang w Karpaczu, w Lapońskiej wiosce Kalevala oraz przy wodospadzie Szklarki.

Warto dodać, że w Lapońskiej wiosce bardzo miło przyjęła nas Magda Nowakowska, wielokrotna Mistrzyni Polski w Karate olimpijskim WKF, wraz z mężem. Gorąco polecamy Wam to wyjątkowe miejsce (Kalevala).

Sportowa i rodzinna atmosfera, mocne treningi, piękne widoki, ognisko i super ekipa, czyli to co kochamy najbardziej! Tęskniliśmy za obozową rzeczywistością 🙂 Do następnego!

Spring Camp 2021

Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje odnośnie zbliżającego się Spring Camp’u dostępne są w specjalnej zakładce > SPRING CAMP

Znajdą tu Państwo, m.in. wymagane dokumenty, które należy wypełnić i dostarczyć do swoich trenerów, niezbędnik obozowicza, czy godzinę i miejsce zbiórki na obóz.

Hasło do zakładki podajemy zainteresowanym na
każdym treningu, SMS, mailowo lub przez telefon 🙂

Zachęcamy także do zakupu sprzętu sportowego oraz z logo naszego klubu 🙂 > SKLEP

Nie możemy się już doczekać, a Wy? 🙂